„Żeby życie trwało dłużej i nie tonąć w śmieci górze”

Gmina Pszczółki otrzymała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na realizację projektu pt. „Żeby życie trwało dłużej i nie tonąć w śmieci górze”

Wysokość dofinansowania 10 000,00 zł
(koszt kwalifikowany 15 250,00 zł)

Celem projektu jest podniesienie świadomości środowiskowej wśród uczestników warsztatów, ograniczenie zużycia szkodliwych dla środowiska substancji myjących i czyszczących oraz ograniczenie produkcji odpadów foliowych. Zadanie ma zachęcić do stosowania opakowań wielokrotnego użytku, ograniczenia produkcji śmieci i ponownego wykorzystywania przedmiotów oraz do ograniczenia stosowania przemysłowych substancji czyszczących.

Założone zadania:
Projekt zakłada organizację następujących działań edukacyjnych:
•    Szkolenie warsztatowe dla 40 osób, dotyczące niemarnowania żywności połączone z częścią praktyczną: warsztatami tworzenia woskowijek - alternatywy do folii spożywczej, wielokrotnego użytku, wykonanej z bawełny oraz wosku pszczelego.
•    Warsztaty dla 40 uczestników, połączone ze szkoleniem - jak wyeliminować chemię z naszego domu? Praktyczna nauka tworzenia proszku do prania, płynu do mycia szyb czy samodzielnie przygotowanych kostek do zmywarki.
•    Warsztaty dla 20 osób tworzenia na szydełku toreb na zakupy i siatek na owoce.

Program współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku  https://wfos.gdansk.pl